Astroloji Haritası, Modern Astrolojide İlkbahar Ekinoksunun başladığı nokta olan, sıfır derece Koç Burcu alınarak düzenlenmiştir. Haritanın bütünü olan 360 Derecelik dairenin, her burç için 30 Derece alınarak 12 ye bölünmesiyle 12 Burç buradan çıkartılmış olur. 

Uzay tabanlı Placidus Ev Sisteminde ise Dünya’nın bulunduğu noktadan, güneşin öğle saatinde tepe noktasına çıkması anına kadar katettiği yol göze alınarak ev çizgileri oluşur. Ve biricik astroloji haritamız, doğduğumuz an gökyüzünün konumunun ev sistemine göre şekillenmiş halidir. Yükselen dediğimiz 1. Evi başlatan burç ve burcun kaçıncı derecesiyle başladığı doğduğumuz an belirlenir.

Haritalarımızda astrolojik olarak dikkate aldığımız gezegenler ve dönüş hızları, bonus olarak Retro zamanları aşağıdadır:

GÜNEŞ: Bir turu 1 yıl sürer. Her burçta ortalama 30 gün kalır. Geri hareket etmez. 1 dereceyi 1 günde kat eder.

AY: Bir turu yaklaşık 28 gün sürer. Bir burçta ortalama 2,5 gün kalır. Geri hareket etmez. 1 dereceyi ortalama 2 saatte kat eder.

MERKÜR: Bir burçta kalış süresi çok değişkendir. Hızlı hareket ettiğinde, bir burçta ortalama 15 gün kalır. Geri hareketi yaklaşık 20-24 gün sürer ve yılda ortalama üç ya da dört kez geri gider. 1 dereceyi 1 günden daha kısa sürede kat eder. Dört ayda bir üç hafta kadar geri hareket eder.

VENÜS: Bir turu yaklaşık 224 gün sürer. Her burçta ortalama 25 gün kalır. Geri gitmesi yaklaşık 40-42 gün kadar sürer. 1 dereceyi ortalama 1 günde kat eder. Bir buçuk senedir bir yaklaşık 42 gün kadar geri hareket eder.

MARS: Bir turu yaklaşık 22 ay sürer. Her burçta ortalama 2 ay kalır. İki yılda bir, 80 gün geri harekette seyreder. 1 dereceyi kat etmesi ortalama 2 gün sürer. İki buçuk senede bir yaklaşık 90 gün kadar geri hareket eder.

JÜPİTER: Bir turu yaklaşık 12 yıl sürer. Her burçta ortalama 1 yıl kalır. Geri hareketi yaklaşık 4 ay sürer. 1 dereceyi ortalama 4-5 günde kat eder. Bir buçuk senedir bir 120 gün kadar geri hareket eder.

SATÜRN: Bir turu 29-30 yıl arasında sürer. Bir burçta ortalama 2,5 yıl kalır. Geri gitme süresi yaklaşık 5 aydır. 1 dereceyi ortalama 7-8 günde kat eder. Her sene 130 gün kadar geri hareket eder.

URANÜS: Bir turu 84 yıl sürer. Bir burçta ortalama 7 yıl kalır. Geri hareketi ortalama beş ay kadar sürer.

NEPTÜN: Bir turu 168 yıl sürer. Bir burçta ortalama 14 yıl kalır. Geri hareketi ortalama beş buçuk ay kadar sürer.

PLÜTON: Bir turu 248 yıl sürer. Bir burçta 14-24 yıl kalır. Ortalama 5-6 ay kadar geri hareket eder.

Transit haritalarda hızlı gezegenlerin dönüş etkilerini çok daha net hissederken, jenerasyon gezegenleri dediğimiz ağır olanlar (Uranüs, Neptün, Plüton) bireyselden ziyade toplumsal dönemlerin belirleyicisidir.